Výlet do Horního Maršova

25.06.2013 09:58

Je středa 19. června a plný autobus dětí vyráží za slunečného počasí směr Horní Maršov. Tady už na nás čekají lektorky střediska SEVER, aby nám představily kozí farmu.

Ale není to tak jednoduché – děti nejprve hádají, do jakého zvířátka se lektorka Míša převtělila, dostanou obrázek, který si vybarví, aby se jih kozičky nepolekaly.

A pak hurá za kozičkami na farmu – jsou tu velké, malé, ale i úplně nejmenší, ta nejmladší je stará jeden den. Děti si s kozičkami hrají, krmí je travičkou, ti odvážnější je zkoušejí dokonce podojit. A všem se daří, každý si do hrnečku trochu mlíčka nadojil a také ochutnal. Bylo lahodné, nezbyla ani kapička, a že nám ho trpělivá kozička pustila hrnků hned několik.

Potom jim hospodář Honza ukázal a vysvětlil, proč je nutné ostříhat kopýtka a všechny děti pozorně jeho práci sledovaly.

Když jsme rozloučili s kozičkami a doplnili zásoby tekutin, vydáváme se zpět ke škole, a tady se s námi loučí i Míša.

Po obědě a krátkém odpočinku se vydáváme autobusem do Temného dolu, půjčíme klíč a pak nás čeká výstup ke hrádečku. Klikatými cestičkami jsme dorazili až na místo. Je tu krásně. Po prohlídce hrádku si dáme svačinku a nějakou tu dobrůtku na posilněnou a pak hurá dolů k autobusu, který nás odvezl rovnou do školky.

Byl to prima výlet, všechny děti šikovné, odvážné, zvláště velké děti si zaslouží pochvalu za pomoc o malé kamarády. Děkujeme také Monice Kosinové, že se nám po celou dobu výletu věnovala a přispěla pohodovému průběhu.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout ZDE

—————

Zpět