Škola, už nás volá, ten čas tak utíká ….

30.06.2012 15:11

 … zpívali budoucí prvňáčci ve své písničce na rozloučenou se školkou ve středu 27. června. Před tím ale museli dokázat, že jsou na školu opravdu připravení v soutěži, kterou jsme podle našeho letošního tématu ŠVP pojmenovali NAŠE ZEMĚ KULATÁ JE.

Školáčci putovali po deseti zemích a v každé plnili úkoly, které prověřili jejich znalosti, ukázali jejich zručnost, rychlost i smysl pro humor. Na některé cesty pozvali i své rodiče, aby jim v jejich úsilí pomáhali.

Pak už následovalo loučení a předávání diplomů, vysvědčení a dárků. Se školáky se přišli rozloučit také starostové obcí Libňatov a Maršov  a předali jim knížky na rozloučenou a další dárky.

Při opékání buřtíků na zahradě jsme si potom společně příjemně popovídali s rodiči, zhodnotili jsme úspěchy dětí a poděkovali rodičům za dobrou spolupráci. A pak už začala příprava na spaní a tajný výlet. Po přípravě spacáků v ložnici jsme se vypravili do Havlovic na farmu k Horákom, kde nám Adámkův taťka předvedl stroje, bez kterých by se farma neobešla, děti svezl nejnovějším traktorem a ukázal všechny kravičky, o které se stará. Chodit na pastvě se stádem krav byl pro některé děti úplně nový zážitek. Zajímavé vyprávění jsme zakončili malým pohoštěním a oslavou a pak už se vrátili zpět do školky a po desáté hodině večerní se uložili ke spánku.

Fotografie si můžete prohlédnout ZDE

—————

Zpět