Lyžařská školička

26.03.2013 21:58

Celý týden od 11. března si přihlášené děti užívaly sněhu v lyžařské škole v Janských Lázních. Oblečení do lyžařských kombinéz usedly každé ráno do autobusu, který je dovezl do lyžařské školy K+K, kde na ně už čekali instruktoři lyžování. Nejprve si děti vyzkoušeli a rozdělili do skupinek. Každé ráno zahájili rozcvičkou a zatímco parta pokročilých se hned vydala na mírný svah, úplní začátečníci se nejprve učili chodit v lyžařských botách, potom s jednou lyží, s oběma lyžemi, na lyžařském kolotoči se učili hlídat lyže, nahoru jezdili po gumovém pásu, později na provázkovém vleku.

V dalších dnech se postupně všichni naučili sjíždět mírný svah, zdatnější děti se spolu s instruktory vypravily jezdit na nedalekou Košťálku. To už všichni zvládali jízdu nahoru na pomovém vleku.

Na závěr kursu se šikovnější lyžaři se svými instruktory vydali lanovkou na Černou horu a dolů přijeli na lyžích. Závěrečné závody ukončily týden plný zážitků a nových zkušeností. Spokojené, ale unavené děti si za celý týden zaslouží velkou pochvalu a už se těšíme, že si za rok školičku zase zopakujeme.

Fotografie si můžete prohlédnout ZDE

—————

Zpět