Loučení se školkou

12.07.2013 00:26

Ke konci školního roku patří loučení. S někým jen na prázdniny, ale se školáky už nastálo. Budou z nich prvňáčci a ti už do školky přijdou jenom na návštěvu. Loučení s našimi prvňáčky proběhlo za účasti rodičů a paní starostky z Maršova v pátek 28. června odpoledne.  Děti se nejprve představily a pozdravily všechny přítomné několika básničkami, písničkami, tanečky, nechyběla ani písnička pro školáky na rozloučení se školkou. Potom jsme prověřili jejich znalosti na vstup do školy v soutěžní hře TAXÍK. Nechyběly mezihry pro děti a rodiče, kdy společně skládali obrázky z geometrických tvarů a ve druhé mezihře kreslili, co je ve školce nejvíc bavilo.

Předání dárků a vysvědčení na závěr bylo zakončením první části programu. Potom následovalo u dětí oblíbené opékání buřtíků na zahradě a kdo se dobře najedl a rozloučil se s rodiči, mohl vyrazit na tajný noční výlet. Tentokrát jsme pěšky vyrazili na exkurzi do úpické hvězdárny, kde nám zdejší  pracovníci připravili zajímavé vyprávění o vesmíru s prohlídkou kopulí, dalekohledů i ostatních přístrojů k pozorování oblohy. Moc se nám tu líbilo a děkujeme za zajímavé povídání. Cestou nazpátek jsme plni zážitků zkoumali večerní oblohu, pozorovali pilné mravenečky při práci na jednom obrovském mraveništi, zpívali oblíbené písničky a těšili se na společnou noc ve školce.

Po bramboračce od paní kuchařky jsme zakončili den plný zážitků šampíčkem, který pro všechny přinesl Péťa a pak už honem do sprchy, vyčistit zuby a zahrabat se do spacáku. Během chvilky už všichni vesele oddychovali a celou noc spali jak zabití.

Jsou dobrou partou kamarádů, kteří drží při sobě, tvrdě se brání nespravedlnosti a křivdám nejen na sobě, ale právě i na druhých, Dokážou si pomoci, když je potřeba a i když se občas třeba postrkají, vždycky najdou k sobě zpátky tu správnou cestičku, po které  společně šlapou dál. A když se pro něco nadchnou, jdou si tvrdě za svým cílem až do konce.

A já jim za všechny dospěláky ze školky přeju, ať je jejich nadšení neopouští ani v jejich nových školách, ať potkají samé dobré kamarády i paní učitelky, ať nosí domů co nejvíce jedniček, ať jsou pořád stejně zvídaví. Zkrátka aby je to ve škole bavilo a rodičům dělali jen samé radosti.

Rodičům děkuji za jejich několikaletou spolupráci nejen při školních akcích, a taky za důvěru, se kterou svoje děti každé ráno do školky přiváděli.

Fotografie si prohlédněte ZDE

Iva Pichová

—————

Zpět