Jak se máme v říjnu

29.10.2013 16:04

Nádherné podzimní počasí nás láká každý den do přírody. V Dubince sbíráme žaludy, bukvice, šišky a spoustu dalších přírodnin a hlavně nádherně zbarvené listy. Vše potom využíváme k tvoření a vyrábění, počítáme, rovnáme podle velikosti, poznáváme stromy, ze kterých listy ulétly. Největší zábavu si děti užívají při sběru kaštanů na Bavlňáku. Kromě sbírání kaštanů (naplnili jsme celkem 3 bedny), které odvezeme myslivcům pro zvířátka, si tady stavíme klouzačky, domečky a zpíváme si, hrajeme hry, pozorujeme z kopce celou vesnici. Máme rádi krásně barevný podzim a přejeme si, aby nám teplé počasí ještě dlouho vydrželo.

Abychom vyhověli přání většiny rodičů, zařadili jsme také letos v rámci prevence zdraví do programu pět pobytů v solné jeskyni. Pobyt v solné jeskyni působí blahodárně proti nemocem jako je astma, lupénka, alergie a dalším, příznivě povzbuzuje imunitní systém. Do solné jeskyně pojedeme ještě třikrát – vždy v pondělí – 4., 11. a 18 listopadu. Děti se do jeskyně vždy těší, nejvíce je baví stavění a tvoření z granulí soli. A to, že nám všem přitom teče z nosu, je důkazem, že tu slané prostředí opravdu působí. 

Od října se rozběhly také všechny kroužky – KERAMICKÝ KROUŽEK zahájil už v září a těší se velkému zájmu všech dětí. ANGLIČITINA HROU v letošním roce bude probíhat každou STŘEDU, vždy jeden týden dopoledne od 8 hodin a další týden odpoledne od 13,45 hodin.

Kroužek FLÉTNIČKY začal společným setkáním všech dětí, kde pokročilejší Skřivánci novým Vlaštovkám předvedli, co už dokážou zahrát a co všechno už o pískání na flétničku vědí. Děti budou, podobně jako v předešlých letech, rozděleny do dvou skupinek – Skřivánci – pokročilí – budou pískat v pondělí, Vlaštovky – začátečníci v úterý. Děti musejí mít s sebou na pískání vždy flétničku a desky s notami.

VÝTVARNÝ KROUŽEK, který se loni těšil velké oblibě dětí, protože je zařazován v rámci nespavých aktivit pro starší třídu Dubínků vždy jednou za dva týdny v úterý, zahájí činnost s p.uč. Monikou od listopadu.

Od října pokračuje také spolupráce s logopedkou – vždy 1x za dva týdny ve středu ráno od 7,30 hodin. Rodiče mají možnost se tohoto cvičení zúčastnit a konzultovat případné nejasnosti, problémy.

Fotografie si můžete prohlédnout ZDE

—————

Zpět