Den Země

25.04.2012 22:42

Když Země slaví svátek, zaslouží si dárek. V naší školce jí každý rok takový dárek dáváme tím, že uklízíme okolí naší školky, hřiště, sbíráme odpadky okolo silnice a vybíráme nečistoty okolo potoka. Od loňského roku se také staráme o malou studánku v Dubině, která vždy potřebuje vyčistit od nečistot a kamenů, které tam bohužel někdo jiný zase opakovaně vrací.  Děti ze školky se na ten den úklidu vždy těší, nezapomenou si přinést pomůcky z domova a poctivě sbírají všechny odpadky, které do přírody nepatří. Děti ze školky vědí, kam který odpad patří a ti starší ho umí správně roztřídit do barevných kontejnerů. Vědí, čím Zemi pomůžou, aby byla čistá, krásná a zdravá, a vědí také, co naši krásnou Zemi ničí a škodí a způsobuje tak choroby a nemoci nás, lidí.

Když to dokážou pochopit malé děti, dokáží to určitě i všichni dospěláci. Vždyť stačí nebýt lhostejný a trochu se vždy zamyslet, zda se nenajde zdravější řešení pro naše odpady, pro naše zahrady, pro náš domov.

Malým pomocníkům patří velké poděkování za jejich pracovitost a obětavost při sbírání všeho možného odpadu a za zápal, se kterým k této, pro dospělé ne příliš atraktivní činnosti, přistupují. A moc jim přeju, ať jim toto úsilí chránit naši Zemi vydrží co nejdéle.

Fotografie si můžete prohlédnout ZDE

—————

Zpět