Barevný týden

07.03.2012 23:44

Poslední únorový týden jsme věnovali opakování a procvičování barev, aby si je dobře pamatovaly i děti, které s nimi stále trochu zápasí.

Červeno-růžové  pondělí provázely písničky Červený šátečku, Pod naším okýnkem, hráli jsme hru Na šáteček, zahráli si pohádku O červené Karkulce a hledali rozdíly s její veršovanou podobou, stavěli červené domky a hrady z kostek, malovali červené berušky.

Na zeleno-hnědé úterý si děti přinesly oblíbené zelené a hnědé hračky, které pak kamarádům představily. Při pohádce Tři medvědi si děti procvičily, jak umějí stavět pucle, rozlišovat velikosti i přímou řeč při pohádce. Velké děti procvičily orientaci v prostoru a při písničce Travička zelená správně poznaly, že zelená barva nejvíce sluší jaru, na které se už všichni těšíme.

Modro-fialovou středu proskákaly na skákacích balónech a při tom pozorovaly, co se stane, když se barvy smíchají. Písnička Holka modrooká provázela celým dnem.

Čtvrtek ve znamení žluto-oranžové rozzářil celou školku do sluníčkových barev, děti vyráběly žluté domky, navlékaly korále ze žlutých trubiček, malovaly žlutá sluníčka.

Pátek byl oblečen do černo-bílé barvy a všichni jsme vypadali slavnostně, elegantně. Děti vyráběly koule z papíru, zdolávaly překážkovou dráhu a nechyběla ani bitva černých proti bílým. Starší děti pak ještě nakreslily černobílé fotografie, tak jak vypadaly dříve.

Celý týden byl úspěšný nejen pro krásné oblečení, které děti s maminkami připravily na každý den, ale hlavně si při něm děti upevnily znalosti o barvách, o jejich kouzelné moci dělat všechno veselejší. 

 

Fotografie si můžete prohlédnout  ZDE 

—————

Zpět